1 Kasım Seçimleri Hakkında

Murat Başesgioğlu

MHP İstanbul Milletvekili Sn. Murat BAŞESGİOĞLU 1 Kasımda yapılacak Milletvekili seçimlerine adaylık başvurusu yapmadı.

7 Haziran 2015 seçimlerinde, son kez milletvekili adayı olduğumu ifade ederek, milletimizin huzuruna çıktım. Yapılan seçimler sonucunda; aziz İstanbullu seçmenlerimizin teveccühleriyle yeniden Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili olarak seçildim.

Bilindiği gibi seçimlerden sonra bir hükümet kurulamamış ve seçimlerin yenilenmesine karar verilmiştir.

Seçim sonuçlarından sonra ihtiyacımız olan büyük bir uzlaşma sağlanamamış, meşruiyeti ve güvenliği çok tartışılacak bir erken seçim gündeme gelmiştir.

Ülke ve millet bütünlüğümüzün büyük bir tehdit altında olduğu, her gün vatan evlatlarını şehit verdiğimiz olağanüstü bir dönemden geçiyoruz.

Bu acı gerçek, seçim ve seçim sonuçlarının çok önüne geçmiştir. Milletimiz sorumluluk sahibi herkesten, bu kötü gidişatın durdurulmasını talep etmektedir. Hala yapılabilecek işler olduğuna inanıyorum.

Şahsımın yeni dönem milletvekilliği adaylık konusunda ise, hem 7 Haziran seçimlerinde verdiğimiz, son kez aday olma sözümüze sadık kalmak, hem de yeni gelişen şartlar ışığında bir değerlendirme yapma zarureti doğmuştur.

Yaptığım değerlendirmeler ve partimiz Genel Merkez Yöneticileriyle gerçekleştirdiğim görüşmeler sonucunda; 1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde aday olmamaya karar verdim.

Seçimlerin tüm siyasi partilerimize, aday arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.

1987 yılından itibaren, milletvekili ve bakanlık görevlerinde bulunarak, aziz milletime hizmet etme onur ve gururuna eriştim. Geride lekesiz ve tertemiz bir siyasi geçmiş bıraktım.

Bu güne kadar şahsıma, milletimize hizmet etme imkanı veren, Sayın Cumhurbaşkanlarımıza, Başbakanlarımıza, Siyasi Partilerimizin Genel Başkanlarına ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Kastamonulu ve İstanbullu hemşehrilerime, aileme, bütün yol ve dava arkadaşlarıma, Milliyetçi Hareket Partisi il ve ilçe teşkilatlarına, meslek ve sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına, görev yaptığımız tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bir kez daha, devlet ve milletimizin bekası için inandığımız ülkü ve ilkeler ışığında, milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimi ifade eder, saygılarımı sunarım.

Cenab-ı Allah milletimizin yardımcısı olsun.                                                                       

                                                                                                Murat BAŞESGİOĞLU

                                                                                               MHP İstanbul Milletvekili